Ook een interview?
Robert gaat graag met je in gesprek
06 53 23 39 30
r.de.heer@vannimwegen.nl
Een interview met Ruud van den Boom, bestuurder van Woonkwartier over het inspireren van professionals om de juiste keuzes in hun praktijk te maken.
"Ik wil vooral medewerkers inspireren op de maatschappelijke opgave en hen daarmee helpen de goede dingen te doen.” Hoewel ons gesprek het thema ‘beleid’ heeft, viel in de eerste tien minuten van ons gesprek geen één keer het woord ‘beleid'.
Luister hier het hele gesprek op Spotify.
Ruud van den Boom, directeur-bestuurder Woonkwartier
Heeft Woonkwartier dan geen beleid? “Ons beleidsinstrumentarium is op orde, maar goed beleid wil niet zeggen dat de dingen goed gaan. Als je dingen niet dichttimmert in beleid, creëer je ook kritisch tegenspel van professionals. Beleid is niet het stoppen met nadenken. Professionals komen dingen in de praktijk tegen en moeten uitgedaagd worden deze in te brengen. Uiteindelijk moet er een symbiose tussen beleid (de systeemwereld) en de werkelijkheid (de leefwereld) zijn. Deze moeten continu op elkaar afgestemd worden.”
Op de koffie
Woonkwartier investeert veel in contact met bewoners en professionals. Op de koffie dus. Dat lijkt veel tijd te kosten, maar het is het meer dan waard. Daarnaast is er ook een Raad van Advies, waar in een open sfeer maatschappelijke dilemma’s verkend worden. De Raad van Advies levert een mooie, brede discussie over wat de rol van de woningcorporatie in maatschappelijke vraagstukken kan zijn. Dit verrast elke keer weer en maakt het beleid rijker.
Past deze werkwijze bij iedere medewerker?
“We hebben gekozen om vakmanschap te versterken. Ons leiderschap moet dat faciliteren. Het biedt professionals een vijver van creativiteit en vrijheid. Dat geeft mensen vleugels. Mensen die een duidelijke taak willen, passen minder bij ons. Zeker op sleutelposities zoek ik mensen die zich prettig voelen bij onze manier van werken.”
Luister hier het hele gesprek op Spotify.
Vannimwegen onderzoekt en versterkt
Zoals Ruud al noemde, hielp Vannimwegen bij het komen tot de gewenste organisatie-inrichting. Heb je ook vragen over hoe je maximaal maatschappelijk bijdraagt en wat dit betekent voor je organisatie? Wij helpen je graag!
Robert de Heer
Robert gaat graag met je in gesprek
06 53 23 39 30
r.de.heer@vannimwegen.nl